Čištění a údržba komínů.    

Zajišťujeme provádění kontroly dle Nařízení vlády o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv.  

Opravy a rekonstrukce komínů.    

Provádíme opravy a rekonstrukce stávajících komínů.

Vložkování je jedním z nejčastějších způsobů renovace (oprav) komínového průduchu. Posouzení (stávající stav), výběr nejvhodnějšího systému (pevné nebo flexibilní vložky), návrh technologického postupu (např. frézování stávajícího průduchu).    

Frézování komínů se využívá tam, kde je potřeba zvětšit průměr komínového průduchu z důvodu připojení spotřebiče s větším výkonem, nízké účinnosti stávajícího komínu nebo když vznikla netěsnost komínu a je třeba použít vložku většího průměru. Frézovat můžeme komíny rovné i uhýbané z běžně používaných materiálů, kromě kovových vložek, vložek z glazované kramiky a železobetonu. Pomocí upevněných řetízků  z vysoce tvrzené oceli na komínové fréze, rotací a vlivem odstředivé sily, dochází k narážení do komínového zdiva a  tím k drcení  na jemný prach. Délkou řetízků stanovujeme výsledný průměr komínového průduchu. Odfrézovat lze až 1/3 síly komínového zdiva. Tento způsob je velmi šetrný a často s úspěchem  využíván i na starém komínovém zdivu.                                                                                                                                                                                                                                            

Nedílnou součástí je revizní zpráva, případně návrh a výpočet spalinových cest.

Výstavba vícevrstvých komínů

  kominy-cihelne                       

KOMÍNY CIHELNÉ

Komínové systémy s obvodovým pláštěm z originálních broušených cihelných tvarovek.

 

kominy-nerezove
NEREZOVÉ KOMÍNY

Vysoce kvalitní nerezové komíny s moderním vzhledem

 
 
kominove-rekonstrukce
KOMÍNOVÉ REKONSTRUKCE

řešení pro rekonstrukce a sanace komínů a poškozených komínových hlav

 

 

kominove-prislusenstvi
KOMÍNOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ 

Prostupy hořlavými konstrukcemi, napojení spotřebiče, komínové stříšky, regulace tahu, komínové ventilátory...

 

 

kontaktní formulář

Nerezové systémové komíny

Systémový komín je komplexní komínové řešení od jednoho výrobce. Jsou použity výhradně kompatibilní díly, které fungují jako stavebnice. Jsou podrobené důkladným zkouškám, mají certifikát kvality a jakosti. Systémové komíny jsou kompaktnější, lze k nim dokoupit i bohaté příslušenství a vykazují méně poruch. Zodpovědnost za kvaliru systému přebírá přímo výrobce.

 

Systémový nerezový komín je kompaktní sestava pro řešení spalinové cesty. Je možno volit z izolace 32,5 mm nebo 50 mm, síla vnitřní stěny třísložkového komínu 0,6 mm nebo 1,0 mm. Výhodou je jednoduchá montáž, moderní vzhled, různé provedení povrchového pláště: nerez případně kartáčovaná nerez nebo provedení v RAL barvě. Záruka na systémový nerezový komín je 10 let.

 

Provádíme zaměření, navrhneme technické řešení, provedeme nacenění a montáž.